Home Blog Technika Vojenská rádiostanica Leopard 1.6 – 170 MHz

Vojenská rádiostanica Leopard 1.6 – 170 MHz

2593
0
SHARE

Leopard je kompaktná, robustná a ľahká širokopásmová vojenská rádiostanica, ktorá bez kompromisov ponúka komunikáciu pri taktických misiách na HF, VHF a UHF pásmach. Vstavaný tuner, modem a GPS prijímač sú integrované do rádia umožňujúce flexibilnú prevádzku. Pokročilé funkcie ako je Automatický Link Establishment (ALE), Frequency Hopping a One-Time-Pad (OTP) šifrovanie umožňuje bezpečnú a spoľahlivú komunikáciu. Rádio je konfigurovateľný pre prenosné, mobilné a základňové použite a je k dispozícii v 30W verzii (prenosné) alebo 125W s externým zosilňovačom.

Ergonomická a robustná konštrukcia

Pri váhe iba 3,2 kg je jedným z najľahších širokopásmových rádií vo svojej triede. Rádio je uzavretá v T6-Aluminiovom kryte s pokrytý epoxidovou vrstvou. Spĺňa požiadavky a špecifikácie MIL-STD-810G, pričom rozhranie a ovládacie prvky sú intuitívne.

Robustná a spoľahlivá komunikácia (Combat Net)

Rádiostanica Leopard je založená na skutočnej digitálnej softvérom definovanej platforme, pokrývajúca spektrum od 1,6 MHz do 512 MHz a prekonávajúca bežné konvenčné systémy. Prijímač automaticky rozlišuje medzi hlasovou a dátovou komunikáciou. Početné formy komunikácie, ktoré sú v súlade s vojenskými štandardmi NATO a USA sú podporované štandardným vnútorným a voliteľným taktickým dátovým modemom, ktorý umožňuje spoluprácu s inými systémami. Voliteľný dátový modem je ideálny pre Automatický Link Establishment (ALE), rovnako ako automatické opakovania žiadosti (ARQ), ktoré umožňujú bezchybný prenos pre taktický boj sieťových aplikácií.

Rýchlosť prenosu dát

Šifrovaný prenos dát až 2400 bps je dosiahnutý interným modemom. Voliteľný dátový modem obohacuje prenos dát z rádia. Oba modemy umožňujú bezpečné odosielanie taktických vojenských správ a situačné výstrahy cez rádiové linky. V závislosti na zvolenej formy prevádzky, možno získať rýchlosť prenosu dát až do 96000 bps. Budúce prenosové rýchlosti sa rozšíria na 384000 bps. E-mail komunikácia je tiež podporovaná štandardom STANAG 5056 zahŕňajúcu externú aplikáciu pre PC.

leopard

Módy: USB, LSB, AM, FM, FSK, MSK (štandard) BPSK, QPSK, PSK, QAM, DSSS (voliteľné)
Širokopásmové digitálne využitie: 1.6 – 170 MHz / 1.6 – 512 MHz (všetký módy)
Vstavaný modem, GPS prijímač, tuner, preproduktor a mikrofón
Kompaktný, ľahký, robustný dizajn
ALE, frekvenčný hopping, enkrypcia
Extra dlhá výdrž batérií
Vodeodolnosť do 3 m hĺbky
Záruka 3 roky
MIL-STD-810G

leopard2

Zvýšená životnosť batérie

Systém Advanced Power and Battery Management začlenený do rádia ponúka nízku spotrebu stand-by príkonu 2,2 W. Vynikajúce nízkonapäťové súčiastky, najnovšia technológia riadenia výkonu a nízka spotreba batérie zabezpečujú prevádzku až 70 hodín. Sú k dispozícii dva typy batérií Li-Ion: 13 Ah a 26 Ah pri napätí 12 V.

Vysielač

Vysokovýkonové HF, VHF a UHF filtre zabezpečujú harmonické potlačenie a filtráciu susednej frekvencie, čo ponúka vynikajúcu selektivitu. Transceiver využíva najmodernejšie prvkov na zabezpečenie komunikácie vo vidieckych aj mestských oblastiach.

Ladenie antény

Rádio je štandardne dodávané so vstavaným anténnym tunerom, ktorý automaticky prispôsobuje anténu na pracovnej frekvencii. Počiatočné ladenie trvá len pár sekúnd a potom len zlomok sekundy po naladení z uloženej pamäte. Tuner je schopný doladiť anténu v celom pásme HF až do 60 MHz.

ECCM

Možnosť end-to-end šifrovania je integrovaná a umožňuje vysoký stupeň zabezpečenia dátových a hlasových prenosov. Voliteľne je k dispozícii viac nezávislých úrovní zabezpečenia (MILS). To umožňuje pokročilé funkcie, ako je frekvenčný hopping (až do 600 skokov za sekundu) a one-time-pad šifrovanie.

Integrovaný GPS prijímač

Integrovaný GPS prijímač s anténou poskytuje informácie o čase, umiestnení a kurze. Rádio poskytuje kompletné možnosti velenia, riadenia, komunikácie, použitia počítača a spravodajstva (C4I). Prenos GPS môže byť pre ochranu umiestnenie zašifrovaný.