Home Zello

Zello

Pre vstup na Zello kanály DMR Slovakia, OM0OUE, OM0OVT a CB 27 MHz Slovakia je potrebné jednorázovo zadať heslo. Heslo získate od Martina OM8KT. Kanál OM0OUB spravuje Tono OM1AEG a heslo pre vstup nevyžaduje. Pre umožnenie vysielania na kanáloch a tým pádom aj do éteru je po prihlásení sa do kanálu potrebné následné jednorázové schválenie správcom kanálu. Rádioamatérov prosíme, aby v ich mene na Zelle bol uvedený aj ich rádioamatérsky volací znak. Jednak to uľahčuje schvaľovanie nových užívateľov a zároveň iní pripojení užívatelia vedia identifikovať podľa volacieho znaku, kto je pripojený.

Prajeme príjemné používanie.

V prípade akýchkoľvek výhrad k spôsobu pripojenia, prevádzky, pravidiel a podobne, vám odporúčam urýchlene ukončiť používanie tohto pripojenia, prípadne zriadenie vlastného systému podľa svojich požiadaviek a predstáv. Ďakujem. OM8KT

DMR Slovakia: Ide o linku určenú iba na posluch prevádzky. Nie je možné vysielanie, keďže na rádio sa viaže ID, ktoré je priradené na jeden volací znak. Umožnenie vysielania viacerých operátorov z jednej takejto rádiostanice by preto nebolo v súlade s podmienkami prevádzky v DMR sieti.

Plnohodnotný RX/TX link na lokálny rádioamatérsky FM prevádzač v Košiciach v pásme 70cm. Po odkľučovaní cez Zello, počujete ešte 2 sekundový dojazd nosnej prevádzača.

Plnohodnotný RX/TX link na regionálny rádioamatérsky FM prevádzač na Makovici v Slanských vrchoch v pásme 2m. Je v štádiu prípravy. Makáme ako fretky, aby fungoval čím skôr. Zrealizovaný bude určite do Vianoc 2018.


Plnohodnotný RX/TX link na CB kanál 20 v Košiciach s pokrytím celého mesta. Použitý je plnorozmerný Bumerang a výkon 4W. Anténa bude asi do budúcna výmenená za „polku“. Na CB určite všetci uvítame aj ďalšie rádiostanice zlinkované na Zello z iných oblastí Slovenska, čím sa prevádzka ešte viac oživí. Pomôžeme s know-how a pri realizácii, ak bude potrebné. Stačí sa ozvať OM8KT.

 

Aplikácia Zello pre Android z Google Play