Home Zello

Zello

  • Kanály DMR Slovakia, OM0OUE a OM0OVT spravuje Martin OM8KT
  • Kanál OM0OUW spravuje Peter OM3WZX
  • Kanály OM0OUB a OM0OVV spravuje Tono OM1AEG a oba sú cez Zello len pre RX. Viac informácií k OM0OUB a OM0OVV nájdete aj TU.

Pre umožnenie vysielania na kanáloch, z ktorých je možné aj vysielať do éteru teda OM0OUE, OM0OVT a OM0OUW je po prihlásení sa do Zello kanálu potrebné následné jednorázové schválenie správcom tohto kanálu. Schválenie je možné udeliť, len ak je online žiadateľ AJ správca Zello kanálu zároveň. Prosím, nevolajte, nepíšte maily, SMS a pod. so žiadosťami o autorizáciu. Správcovia kanálov priebežne sledujú prihlásených užívateľov na kanáloch a keď vidia nového rádioamatéra, povolia TX. Stačí byť pripojený a čakať. Podobne ako na Echolinku. Rádioamatérov prosíme, aby v ich mene na Zelle bol uvedený aj ich rádioamatérsky volací znak. Profil je možné editovať a volací znak dopísať do riadku „meno“. Jednak to uľahčuje schvaľovanie nových užívateľov a zároveň iní pripojení užívatelia vedia identifikovať podľa volacieho znaku, kto je pripojený. Podľa mena sa všetci nepoznáme. Kanály DMR Slovakia, OM0OUB a OM0OVV sú LEN pre RX a nedá sa z nich vysielať. Netreba na nich preto žiadať ani o TX autorizáciu.

Prajeme príjemné používanie.

V prípade akýchkoľvek výhrad k spôsobu pripojenia, prevádzky, pravidiel a podobne, vám odporúčam urýchlene ukončiť používanie tohto pripojenia, prípadne zriadenie vlastného systému podľa svojich požiadaviek a predstáv. (OM8KT)

DMR Slovakia: Ide o linku určenú iba na posluch prevádzky. Nie je možné vysielanie, keďže na rádio sa viaže ID, ktoré je priradené na jeden volací znak. Umožnenie vysielania viacerých operátorov z jednej takejto rádiostanice by preto nebolo v súlade s podmienkami prevádzky v DMR sieti.


 

Aplikácia Zello pre Android z Google Play